In de praktijk zie ik regelmatig organisaties die nog geen vaste AFAS Beheerder hebben. Soms weet je dat een organisatie er mee bezig is, bijvoorbeeld bij een nieuwe klant of wanneer iemand een vertrekkende collega-beheerder vervangt. Het komt ook voor dat mensen vanuit een functie als salarisadministrateur het beheer inrollen. In alle gevallen is het een uitdaging te zorgen dat je vanuit die rol kan ontwikkelen naar een Succesbeheerder. Je moet de software goed leren kennen, de wensen van de organisatie vertalen naar inrichting, omgaan met collega’s met wensen en flexibel genoeg blijven om nieuwe ontwikkelingen te omarmen. Dit is een grote uitdaging. Voor het werk als salarisadministrateur volg je een opleiding, waarom dan niet om beheerder te worden?
De ontwikkelingen moet je blijven omarmen, dit is nodig omdat de hoeveelheid functionaliteit voorlopig alleen maar zal toenemen. Bijvoorbeeld door veranderende wet- en regelgeving, zoals de rapportageverplichting werkgebonden personenmobiliteit. In combinatie met de wensen die binnen de organisatie zelf leven, betekent dit automatisch meer taken voor de Succesbeheerder. Daar wil je goed op voorbereid zijn. Kortom, beheer doe je er echt niet meer zomaar bij. Zeker niet als je de software optimaal wilt benutten. Het is echt een vak apart waarvoor je goed opgeleid moet zijn om er goed rendement uit te kunnen halen.
Het Succesbeheer Traineeship neemt AFAS Beheerders mee op deze reis. Het is een intensief traject dat je volledige aandacht vraagt. Gelukkig krijg je er een ingericht proces en Succesbeheerder voor terug. Met je praktijkcase werk je direct voor je organisatie in je eigen (test) omgeving met je eigen data. Omdat je direct met consultants spart, beheers je je vak nog beter en heb je straks minder externe ondersteuning nodig. Om de onderlinge verbinding tussen de Succesbeheerders te stimuleren, maak ik voor elke nieuwe lichting trainees een WhatsApp-groep aan waarin nog lang na de opleiding contact met elkaar gezocht wordt. Zo kunnen ze altijd terugvallen op hun eigen, waardevolle netwerk van Succesbeheerders.
Enthousiast geworden over het Succesbeheer Traineeship?